«اثر پرتوهای گاما» به ایستگاه پایانی می‌رسد/ انتشار تصاویر جدید

«اثر پرتوهای گاما» به ایستگاه پایانی می‌رسد/ انتشار تصاویر جدید

پنجشنبه ۲۵ مهر دور دوم اجراهای نمایش «اثر پرتوهای گاما بر گل‌های همیشه بهار» به کارگردانی مهتاب نصیرپور به پایان می‌رسد.

شنبه 13 مهر 1398 ساعت 21:34

به گزارش خبرنگار مهر، دومین دور اجرای نمایش «اثر پرتوهای گاما بر گل های همیشه بهار» از ۲۷ شهریور در تماشاخانه مهرگان آغاز شده و تا ۲۵ مهرماه ادامه دارد.

نمایشنامه‌ها «اثر پرتوهای گاما بر گل‌های همیشه بهار ساکنین کره ماه» نوشته پل زیندل است که در سال ۱۳۸۸ برای نخستین بار توسط شهرام زرگر و نشر بیدگل به چاپ رسیده است.

در خلاصه داستان این نمایشنامه آمده است: تیلی دختر کوچک خانواده علاقه مند به علم است و دائم در دنیای ذهنی و علمی خود غوطه ور است. مادر او، بئاتریس زنی عامی است که همچون مردم عامی و عادی سخن می‌گوید و از سوی دیگر دختر بزرگتر خانواده یعنی روت قرار دارد که نماینده نسل معترض و عاصی جوان‌های دهه ۷۰ آمریکاست ... .

این اثر نمایشی اولین تجربه کارگردانی مهتاب نصیرپور بازیگر تئاتر و سینمای ایران محسوب می شود که فرودین امسال نیز در تماشاخانه سپند روی صحنه رفته بود.

در این مدت شهلا لاهیجی نویسنده، مترجم و ناشر، احسان کرمی مجری و بازیگر، ترانه علیدوستی، رسول صدرعاملی، مهرانه مهین ترابی، کیوان کثیریان منتقد سینما، بهاره مشیری بازیگر تئاتر، محمد صحفی معاون مطبوعاتی دولت اصلاحات، بهرام ابراهیمی بازیگر تئاتر و گوینده، علی هاشمی کارگردان، رضا ندیمی طراح لباس، محمد صالح علا، شورانگیز طباطبایی و گلی امامی نویسنده و مترجم و ... نمایش «اثر پرتوهای گاما بر گل های همیشه بهار» به کارگردانی مهتاب نصیرپور را تماشا کردند.

مهتاب نصیرپور، سامان مظلومی، مبینا طبایی، المیرا صارمی، آریان مجدپور و نیکتا مستوفی بازیگران این نمایش هستند. شهرام زرگر این نمایشنامه را ترجمه و محمد رحمانیان آن را دراماتورژی کرده است. همچنین رستاک حلاج خواننده و آهنگساز نیز ترانه «گلهای همیشه بهار» را برای این نمایش اجرا کرده است.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از ترانه‌سرا: حسن علیشیری، تنظیم: اشکان دباغ، دستیاران کارگردان: پدیده جمال‌ها، علیرضا فولادشکن، محمود زهره‌وند، شهاب ملک‌پور، مشاور رسانه‌ای: محدثه واعظی‌پور.

کد خبر 4735130
آروین موذن زاده

ثبت نظر

ارسال