بازگشت «کوروش تهامی» به چرخه اکران/حضور «کروکودیل» از چهارشنبه بر پرده نقره‌ای

بازگشت «کوروش تهامی» به چرخه اکران/حضور «کروکودیل» از چهارشنبه بر پرده نقره‌ای

فیلم سینمایی «کروکودیل» به کارگردانی مسعود تکاور قرار است از ۲۷ شهریورماه در گروه سینمایی آزادی به نمایش عمومی درآید. قرارداد اکران این فیلم در شورای صنفی نمایش به ثبت رسیده است.

دوشنبه 25 شهریور 1398 ساعت 10:7

به گزارش میزان، فیلم سینمایی «کروکودیل» به کارگردانی مسعود تکاور قرار است از ۲۷ شهریورماه در گروه سینمایی آزادی به نمایش عمومی درآید. قرارداد اکران این فیلم در شورای صنفی نمایش به ثبت رسیده است.

وی با نزدیک به بیست سال فاصله دومین فیلم خود را کارگردانی می‌کند. وی در اولین تجربه خود در سال ۱۳۷۹ فیلم سینمایی "پروانه‌های پشت دیوار" را کارگردانی کرد و حالا با بازیگرانی متفاوت به سراغ "کروکودیل" رفته است.

کروکودیل پنجمین تجربه کارگردانی مسعود تکاور سال گذشته خود را برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده می کرد اما به سی و هفتمین دوره بزرگترین رویداد سینمایی کشور نرسید و حال اکران تابستان را پیش روی خود می بیند.

سریال تلویزیونی رهایی، فیلم سینمایی پروانه‌های پشت دیوار، سریال خطرشکن و فیلم شاخه‌های شکسته بلوط از جمله آثاری هستند که تکاور تاکنون کارگردانی آنها را انجام داده است، نکته جالب آنجاست که شاخه‌های شکسته بلوط از فیلم کروکودیل تازه‌تر ساخته شده و به احتمال فراوان قصد حضور در فجر امسال را دارد.

فیلم سینمایی «کروکودیل» فضایی حادثه‌ای دارد و درباره چند جوان است که می‌خواهند از مسیری سریع، اما پر خطر، همه چیز را یک شبه به دست بیاورند، اما همه چیز به یکباره آنان را در شرایط بسیار خطرناکی قرار می دهد.

از بازیگرانی که در فیلم سینمای حادثه‌ای «کروکودیل» ایفای نقش کردند می‌توان به رضا یزدانی، الهه حصاری، اندیشه فولادوند، کوروش تهامی، حسین مهری، علیرضا مهران، رامین پرچمی، افسانه چهره آزاد، رامتین خداپناهی و... اشاره کرد.

کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون ایران نقش اول فیلم سینمایی کروکودیل را ایفا کرده است. تهامی که پس از درخشش در فیلم سینمایی "رگ خواب" توانست نقد‌های بسیار مثبتی را از آن خود کند بعد از آن کمی سختگیر‌تر شده و در آثاری محدود به ایفای نقش پرداخته است.

تهامی که به گفته خود می‌توانست سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را برای رگ خواب از آن خود نماید، می‌خواهد این بار در نقشی به قول خودش سیاه و سفید بار دیگر شانس خود برای دریافت سیمرغ مهمترین رویداد سینمایی کشور را بیازماید.

نقشم در «کروکودیل» خاکستری است

تهامی در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص حضورش در فیلم کروکودیل گفت: نقش‌های خاکستری فراز و فرود‌های بسیار خوبی دارند و همین قضیه این امکان را به بازیگر می‌دهد تا توانایی‌های بیشتری از خود بروز دهد. نقش من در فیلم کروکودیل دقیقاً نقشی خاکستری است. فردی که به دلیل عدم دریافت احترام بابت کاری که انجام داده وارد موضوعی چالش برانگیز می‌شود.

علاوه بر تهامی که پیشتر سابقه تلویزیونی درخشانی را در آثاری همچون زیر تیغ برای خود به یادگار گذاشته خواننده پاپ کشور نیز در فیلم سینمایی مسعود تکاور به ایفای نقش پرداخته است.

رضا یزدانی نامی آشنا در عرصه موسیقی کشور تجربه‌ای دوباره در قامت یک بازیگر خواهد داشت. بازیگری برای یزدانی اتفاقی تازه نیست، ولی همچنان وی نتوانسته به عنوان بازیگر نقش تاثیرگذاری را ایفا کند و باید دید آیا با این فیلم می‌تواند نگاه همه را به این مسئله عوض نماید یا خیر.

یزدانی تاکنون هشت فیلم را در کارنامه بازیگری خود به ثبت رسانده است. خورشید نیمه شب، تیک آف، خوک، جاده کمکی از جمله فیلم‌های مطرحی هستند که یزدانی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است. وی علاوه بر کروکودیل شانس حضور با فیلمی دیگر را نیز در جشنواره فیلم فجر دارد.

وی به تازگی بازی در فیلم "آبی به رنگ آسمان" ساخته "خشایار الوند" را به پایان رسانده که در آن با بازیگرانی همچون "فرهاد اصلانی"، "سیامک انصاری" و "حمیدرضا آذرنگ" همبازی شده است. به احتمال فراوان این فیلم نیز راهی فجر سی و هفتم خواهد شد.

علاوه بر رضا یزدانی و کوروش تهامی بازیگرانی همچون الهه حصاری، اندیشه فولادوند، حسین مهری، علیرضا مهران، افسانه چهره آزاد و رامتین خداپناهی در فیلم سینمایی "کروکودیل" به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلم سینمایی "کروکودیل" درباره چند جوان است که می‌خواهند از مسیری سریع، اما پر خطر، همه چیز را یک شبه به دست بیاورند، اما هیچ چیز آنطور که برنامه ریز کرده اند پیش نمی‌رود.

باید دید دومین فیلم "مسعود تکاور" در مقام کارگردان آیا می‌تواند در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور یافته و در آن به افتخاری همچون سیمرغ بلورین دست پیدا کند یا خیر. فیلمی که از تولید آن ماه‌ها گذشته و می‌تواند به سبب عدم عجله در مراحل پس از تولید اثری مطلوب از سوی کارگردان باشد.

ثبت نظر

ارسال