خبرهایی از اولین فیلم سینمایی محمد کارت

خبرهایی از اولین فیلم سینمایی محمد کارت

محمد کارت فیلمبرداری اولین فیلم سینمایی خود را با نام «شنای پروانه» در تهران دنبال می‌کند.

دوشنبه 13 آبان 1398 ساعت 18:5

به نقل از روابط عمومی، فیلمبرداری «شنای پروانه» محمد کارت به تهیه‌کنندگی رسول صدرعاملی و سرمایه‌گذاری محمدصادق رنجکشان در مناطق جنوب شهر تهران آغاز شده و همچنان در حال انجام است.

سیدمازیار هاشمی به عنوان مجری طرح در این پروژه سینمایی حضور دارد و فیلم برای شرکت در جشنواره فیلم فجر امسال آماده نمایش می‌شود.

در این فیلم سینمایی جواد عزتی، طناز طباطبایی، امیر آقایی، پانته‌آ بهرام، علی شادمان، نیره فراهانی، مهدی حسینی‌نیا، ایمان صفا، مه‌لقا باقری، نادر شهسواری و با معرفی آبان عسکری به ایفای نقش می‌پردازند و اسامی دیگر بازیگران این پروژه سینمایی نیز به زودی اعلام خواهد شد. 

فیلمنامه این فیلم که مضمونی اجتماعی دارد، توسط محمد کارت، حسین دوماری و پدرام پورامیری نوشته شده و در خلاصه داستان آن آمده است: «در جنوب شهر، شنای پروانه طوفان به پا می‌کند.»

از عوامل اصلی این فیلم می‌توان به مدیر فیلمبرداری: سامان لطفیان، مدیرصدابرداری: مهدی صالح کرمانی، طراح  گریم: عظیم فراین، طراح لباس: غزاله معتمد، طراح صحنه: سعید حسنلو، مدیر تولید: سعید هاشمی، مدیر تدارکات: سجاد نوری، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: ایمان توکلی، منشی صحنه: سیمین آزادی، عکاس: فتاح ذی‌نوری،  مستند پشت‌صحنه: محمد جواد گلزاری، استوری بورد: پوریا هادی‌زاده، و جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیگ اشاره کرد. ‌

از جمله آثار محمد کارت، فیلم‌های مستند سینمایی و کوتاه داستانی چون «خون‌مردگی»، «بختک»، «معلق» «آوانتاژ»، «بچه‌خور» و... هستند که در جشنواره‌های داخلی و خارجی موفق بوده‌اند.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال