نمایندگان مجلس «خواب آب» دیدند

نمایندگان مجلس «خواب آب» دیدند

اکران ویژه فیلم سینمایی «خواب آب» به کارگردانی فرهاد مهران‌فر برگزار شد.

سه شنبه 1 مرداد 1398 ساعت 23:58

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در این آیین، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله: علی ساری، جبار کوچکی نژاد، محمدرضا تابش، فریده اولاد قباد، فاطمه ذوالقدر، طیبه سیاوشی، امیرعبدالرضا سپنجی (مدیرکل روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست) و هنرمندانی چون: حسین محجوب، اکبر عالمی، مهدی مسعودشاهی و... حضور داشتند. 

در آغاز این اکران، فرهاد مهران‌فر کارگردان فیلم «خواب آب» در سخنانی با اشاره به روند تولید این فیلم گفت: فیلم «خواب آب» بیانگر یک دغدغه ملی درباره بحران آب است و فرهنگ سازی در این حوزه عزم جدی مسئولان را در حفظ محیط زیست و طبیعت ایران می‌طلبد. 

وی در ادامه خواستار حمایت نهادهای مسئول از نمایش این فیلم و نظایر آن در دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و آموزشی کشور شد. 

پس از نمایش این فیلم، محمدرضا تابش (رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی) با تقدیر از کارگردان فیلم «خواب آب» گفت: این فیلم که درباره پدیده کم آبی و بحران خشکسالیِ‌ سال‌های اخیر کشور است می‌تواند زمینه‌ساز حمایت از تولید فیلم‌های فاخر فرهنگی در حمایت از محیط زیست و طبیعت باشد. 

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش همدلانه مسئولان و همراهی صادقانه هنرمندان و نهادهای ذیربط، سینمای ایران شاهد ساخت، اکران و پخش گسترده آثاری از این دست باشد. 

نویسنده، کارگردان و تهیه کننده این فیلم فرهاد مهران‌فر است. فیلم «خواب آب» در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمده است و حسین محجوب، پیام فضلی، مریم نحوی ، افشین جعفری‎خواه، مهرنوش مقیمی بازیگران این فیلم سینمایی هستند. «خواب آب» در جشنواره بین‌المللی فیلم سبز برلین آلمان برنده یکی از پنج جایزه فیلم بلند داستانی شد. 

ثبت نظر

ارسال