گیشه پاییزی در انتظار سینما!

گیشه پاییزی در انتظار سینما!

درمورد فیلم های در حال نوبت برای اکران و پیش بینی اقتصادی فروش فیلم ها در نیمه دوم سال با داریوش بابائیان تهیه کننده سینما، حمیدرضا ناجیان مدیر پردیس سینمایی ایران و غلامرضا فرجی لو سخنگوی شورای صنفی نمایش به گفت و گو پرداختیم که در ادامه آن را از نظر می گذرانید.

جمعه 1 شهریور 1398 ساعت 2:48

داریوش بابائیان، تهیه‌کننده سینما، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا با پیش‌بینی وضعیت فروش گیشه سینما در نیمه دوم سال گفت: اکنون فیلم‌های کمدی و اجتماعی بسیار خوبی در نوبت اکران داریم و نمی‌توان گفت در نیمه دوم سال وضعیت خوبی در گیشه نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: البته باید گفت قرار نیست وضع سینما همیشه خوب باشد. به هر حال ماه‌های محرم و صفر را در پیش داریم که طبیعی است با کاهش فروش روبه‌رو شویم. بعضی فصل‌ها سینما هم از نظر تعداد مخاطب هم از نظر فروش پررونق است بعضی فصل‌ها نه.

تهیه‌کننده فیلم «چپ دست» با اشاره به اینکه فیلم‌های اجتماعی در سال‌های اخیر بسیار موفق بودند بیان داشت: اینکه بعضی سینماداران می‌گویند فیلم‌های کمدی سینما را روی پا نگه داشته کاملا غلط است. اگر اینگونه است پس «شبی که ماه کامل شد»، «متری شیش و نیم» و «سرخپوست» را اکران نکنند. موضوع این است همه ژانرها مخاطب دارند فقط باید براساس اصول و قوانین درست اکران شوند. شورای صنفی نباید فیلم‌ها را در رقابت با هم اکران کند، سینماهای ما در هر فصل باید فیلم اجتماعی، کمدی، کودک و... داشته باشند تا خوراک مخاطب تامین شود.

وضعیت فروش سینما در نیمه دوم سال اسفناک است!

حمیدرضا ناجیان، مدیر پردیس سینمایی ایران، با اشاره به وضعیت فروش فیلم‌های در حال اکران گفت: متاسفانه ما همین الان به شدت دچار افت فروش شدیم. در واقع بعد از «تگزاس 2» فیلم «ایکس لارج» نتوانست جواب مخاطبان را بدهد و مورد استقبال قرار گیرد.

وی در ادامه با پیش بینی وضعیت فروش فیلم‌ها در نیمه دوم سال بیان داشت: باتوجه به بررسی‌هایی که در مورد فیلم‌های در نوبت کردیم، آینده‌نگری که نسبت به نیمه دوم سال داریم این است که وضعیت اسفناکی پیش روی‌مان خواهد بود چراکه خوراک سینماها فیلم های طنز و کمدی است و ما باتوجه به فرا رسیدن محرم و صفر در ماه‌های پیش رو فیلم کمدی نداریم.

ناجیان ادامه داد: فیلم‌هایی مثل «سرخپوست» بسیار ارزشمند هستند اما عامه مردم تمایلی به دیدن این ژانر از فیلم ندارند. باید قبول کنیم با توجه به وضعیت کنونی سلیقه مردم جوری شده که فقط برای خندیدن به سینما می‌آیند.

حمیدرضا ناجیان با اشاره به تغییر سلیقه مردم بیان داشت: تهیه‌کنندگان فکر می‌کنند هر فیلم طنزی که بسازند می‌فروشد اما واقعیت این است مردم به هر کمدی نمی‌خندند و سلیقه‌شان تغییر کرده است. برای مثال تغییر سلیقه مردم را می‌توان در استقبال مردم از فیلم «ایکس لارج»، که ساخت آن برای 10 سال پیش بود، دید.

مدیر سینما ایران تصریح کرد: مشکل این است ما فیلم‌های طنز داریم اما آنها را برای مناسبت‌های خاص مثل نوروز، عید فطر و... نگه می‌داریم. شورای صنفی باید یک سیاستی بگذارد و مجاب کند فیلم‌های خوب به نسبت در طول سال اکران شوند. اگر شرایط به همین وضع ادامه پیدا کند ما متضرر می‌شویم و دخل و خرج‌مان جور در نمی‌آید.

ثبت نظر

ارسال