نگاهی اقتصادی به هنر

نگاهی اقتصادی به هنر

​«از درآمد تا هنر» عنوان برنامه جدید شبکه چهار سیما است که نگاهی اقتصادی به هنرو وضعیت هنرمندان در رشته های مختلف هنری دارد.

سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 22:48

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، برنامه «از درآمد تا هنر» قصد دارد تا به سوالاتی همچون: آیا هنر تامین کننده معاش هنرمندان و خانواده های آنها می باشد؟ و نظیر آن در طی 10 قسمت پاسخ دهد و در کنار این پرسش ها، مقوله حمایت های دولتی و بخش خصوصی، قانون کپی رایت و وضعیت درآمدی هنرمندان و غیره با حضور کارشناسان در برنامه به بحث و بررسی گذاشته شود.

در هر قسمت با حدود 10 کارشناس در رشته های مختلف تئاتر، موسیقی، سینما، تجسمی و چاپ و نشر گفتگو می شود.

شهرام کرمی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی، محمود فرهنگ مدیر و کارشناس تئاتر، امیرحسین شفیعی کارگردان و تهیه کننده تئاتر، دکتر محمدرضا چراغعلی آهنگساز، حسن توکلی نیا تهیه کننده سینما، عباس رافعی کارگردان سینما، دکتر حسن ریاحی آهنگساز و کارشناس موسیقی، داریوش پیرنیاکان کارشناس موسیقی و ... از جمله چهره هایی هستند که در این برنامه با آنها گفتگو شده است.

در این برنامه که پخش آن از شب گذشته 18 خرداد ماه آغاز شده است هر موضوع در دو قسمت مورد بررسی قرار می گیرد و در ادامه شب گذشته، امشب نیز با اهالی تئاتر در خصوص وضعیت هنرمندان تئاتری گفتگو می شود. شهرام کرمی، اتابک نادری، امیرحسین شفیعی، ابراهیم گله دار زاده، محمودفرهنگ، سهراب سمیعی، حسین فرخی و محمدعمروآبادی کارشناسان قسمت دوم برنامه « از درآمد تا هنر» هستند.

«از درآمد تا هنر» به تهیه کنندگی ابوالفضل صادقی و کارگردانی حمیدرضا صفار محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21 پخش می شود.

ثبت نظر

ارسال