«خیمه»، خاطرات منبری را روایت می‌کند

«خیمه»، خاطرات منبری را روایت می‌کند

ماهنامه دینی، فرهنگی و مجالس حسینی «خیمه» در ۱۳۲امین شماره خود با عنوان «فقه کافی نیست» به موضوع منبر و خاطرات منبر رفتن و خاطرات منبر برخی از بزرگان منبر و سخن اختصاص دارد.

دوشنبه 11 شهریور 1398 ساعت 19:7

، این شماره از نشریه «خیمه» به مدیر مسئولی حجت‌الاسلام محمدرضا زائری با آثار و گفت‌وگوهایی از ابوالفضل موسویان، مهدی نساجی، حمید محمدی محمدی، زینب ایمان‌طلب، زهرا کاردانی و نغمه دانش آشتیانی به همراه خاطراتی از منبری‌های معروف و خاطراتی از مقام معظم رهبری منتشر شده است. 

در بخشی از سرمقاله این نشریه به قلم عطاءالله اسماعیلی (سردبیر)  توضیح داده شده است که با توجه به فرا رسیدن ایام محرم پرونده این شماره به خاطرات منبر برخی از بزرگان منبر و سخن اختصاص دارد.

همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری در بخشی از مطلب خود با عنوان «چرا برای منبر پول می‌گیرید؟»، نوشته است: «در میان انتقادها و گلایه‌هایی که نسبت به روحانیت مطرح می‌شود، یکی از جدی‌ترین اشکال‌ها و ایرادهایی که می‌گیرند موضوع تامین مالی روحانیون است. مخصوصا نسل جدید که تصور درستی از ماهیت نقش و کارکرد روحانیت ندارد و گاه به دلایل مختلف هم ذهنیت منفی شدیدی پیدا کرده است، در این موضوع انتقاد شدید دارد. 

گاهی روحانی در ذهن این مخاطب کسی است که صبح تا شب بی‌کار و بی‌عار توی خانه لم داده و چرت می‌زند. و فقط برای سخنرانی کردن و حرف زدن پول می‌گیرد! طبیعی است که هر کسی نسبت به این تصویر موضع منفی بگیرد و از خود بپرسد در شرایطی که مردم برای یک لقمه نان مجبورند دو یا سه شیفت کار کنند و عرق بریزند و جان بکنند، آیا رواست که که یک طبقه خاص اجتماعی که بر کشیده انقلاب هشتند، مفت بخورند و خوش بگذرانند؟»

در این شماره از «خیمه» مطالب دیگری با عنواینی همچون «شهید بهشتی را هم تکفیر می‌کردند»، «قُل قُل با پس‌زمینه نوحه»، «ژاندارم نمازخوان»، «مخالفت با بلندگو»، «مجالس مذهبی در غرب و فرصتی برای بازگشت به گذشته»، «برداشت‌های زن‌ستیزانه مستند نیستند» و ... به چاپ رسیده است. 

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال