«ناخدا خورشید» بهترین اقتباس از اثر همینگوی

«ناخدا خورشید» بهترین اقتباس از اثر همینگوی

سیروس الوند روز جمعه در مراسم روز ملی سینما طی سخنانی «ناخدا خورشید» را بهترین اقتباس از «داشتن و نداشتن» ارنست همینگوی دانست.

دوشنبه 25 شهریور 1398 ساعت 9:41

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ ​سیروس الوند، کارگردان پیشکسوت سینمای ایران، با تمجید از سینمای ناصر تقوایی که به مناسبت روز ملی سینما در موزه سینما برگزار شد، گفت: ناصر تقوایی یکی از پایه‌گذاران موج نوی سینمای ایران است؛ آن زمان که فیلم مینی‌مالیستی وجود نداشت او با ساخت برخی آثارش فضایی مینیمالیستی ایجاد کرد.

او ادامه داد: فیلم «ناخدا خورشید» بهترین اقتباس از داستانی است که حتی غربی‌ها هم نتوانستند به خوبی آن را اجرا کنند. ناصر تقوایی فیلم‌های جدید هم دارد و همیشه ناراحت بود که چرا درباره فیلم‌های جدیدش صحبت نمی‌شود.

الوند با اشاره به اهمیت پرداختن سینمای ایران به دفاع مقدس و بعد از آن بیان کرد: چرا باید کارگردانی مانند ناصر تقوایی که اهل آبادان است نتواند درباره جنگ و تبعات آن فیلم بسازد.

کارگردان «یک بار برای همیشه» همچنین گفت: تقوایی حتی جایزه نقدی جشنواره لوکارنو را بر ای بازسازی مناطق جنگ‌زده اختصاص داد. چرا باید بعد از سال ها که از پایان جنگ می گذرد همچنان شاهد باشیم که این مناطق به صورت کامل بازسای نشده است.

ثبت نظر

ارسال