آیت الله میرعمادی:زن مسلمان به حجاب افتخار کند

آیت الله میرعمادی:زن مسلمان به حجاب افتخار کند

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که مدافعان حریم امن حجاب در جامعه اسلامی فراوانند، اظهار کرد: زن مسلمان به حجاب خود افتخار کند.

دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 21:13

، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی در همایش «مروارید در صدف» که با هدف توسعه فرهنگ حجاب و عفاف توسط سازمان بسیج فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: هر ملتی برای خود دارای هویت و مشخصه است.

وی با ذکر این مطلب که هر ملتی بر هویت خود پافشاری می‌کند، ادامه داد: هر ملت برای حفظ هویت خود حاضر است جان خود را تقدیم کند.

آیت‌الله میرعمادی حجاب را هویت ایران دانست و گفت: از آغاز پیدایش ایران هویت زن ایرانی حجاب بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان حجاب را امری فطری دانست و افزود: در سوره احزاب و نور حکم حجاب بازگو شده است.

امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که حجاب نماد ارزش یک انسان برشمرد و گفت: هویت ایرانی اسلامی در حجاب است و حکم الهی بر لزوم حجاب است.

این مفسر قرآن‌کریم با بیان این‌که حجاب نماد ارزش‌ها و احترام است، اضافه کرد: کسی نمی‌تواند مسئله حجاب را انکار کند چراکه برهنگی و بی بندوباری یک ضد ارزش است.

وی با ذکر این مطلب که جلب توجه و جلوه‌گری و خودنمایی پایین آمدن ارزش است، اضافه کرد: کسی‌که خودنمایی می‌کند کمبود شخصیت دارد، یک عالم همیشه سر به زیر است.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که در قرآن حجاب مساوی با پوشش نیست، ادامه داد: حجاب زبان، حجاب گفتار و حجاب راه رفتن از دیگر انواع حجاب است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به تشریح آثار حجاب پرداخت و گفت: از نظر فردی حجاب آرامش بخش است و شخص بی بندوبار در اضطراب است.

میرعمادی با ذکر این مطلب که حجاب در زندگی خانوادگی موجب استحکام خانواده است، اضافه کرد: حجاب و عفاف در جامعه موجب سلامت است.

این مفسر قرآن‌کریم بی‌بندوباری را آلودگی معنا کرد و افزود: یکی‌از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران حجاب و عفاف بوده است.

وی با ذکر این مطلب که عامه زنان ما عفت دارند، ادامه داد: ریشه بی‌حجابی در جامعه است که نباید از آن غفلت کرد.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که رسالت زن مسلمان این است که به حجاب خود افتخار کند، ادامه داد: امروز حجاب به‌عنوان ثمره خون شهیدان است و مدافعان حریم امن حجاب فراوانند.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال