تاثیر قیام امام حسین(ع) در احیای دین پیامبر(ص)

تاثیر قیام امام حسین(ع) در احیای دین پیامبر(ص)

یک استاد حوزه و دانشگاه بر تاثیر مهم قیام امام حسین(ع) در احیای سنت و دین پیامبر(ص) تاکید کرد.

یکشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 12:15

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجعفر موسوی با تسلیت ایام محرم، اظهار کرد: پس از رحلت پیامبر(ص) عواملی موجب شد که بسیاری از فرمان‌های الهی به فراموشی سپرده یا بسیاری از آن‌ها به صورت وارونه به مردم ارائه شود.

او افزود: به طور مثال در زمان معاویه ابن ابی‌سفیان، وی کارهای غلط و اشتباهی انجام می‌داد و این اقدامات را به عنوان سنت پیامبر(ص) به مردم معرفی می‌کرد و حتی در روز چهارشنبه، نماز جمعه را قرائت می‌کرد و این کار را به پیامبر(ص) منتسب می‌کرد.

مدیر مدرسه علمیه ولی عصر(عج) اهواز تصریح کرد: بنابراین مردم واقعیت‌های دین پیامبر(ص) را فراموش کرده بودند. زمانی که یزید حکومت را در دست گرفت نیز شرایط متفاوت بود و باز مردم احساس می‌کردند یزید کار درست و کار پیامبر را انجام می‌دهد و وی را خلیفةالله و خلیفةالرسول خطاب می‌کردند. این زمانی بود که امام حسین(ع) مشاهده کرد اگر نهی از منکر و امر به معروف را انجام ندهد و یزید را از کار خود بازندارد، دین پیامبر(ص) کاملا نابود می‌شود.

موسوی گفت: در این شرایط، امام حسین(ع) با تمام وجود و با هر آن‌چه داشت و تا پای جان تلاش کرد تا مردم متوجه دین حقیقی پیامبر(ص) شوند.

او بیان کرد: قیام امام حسین(ع) در احیای سنت و دین پیامبر(ص) اسلام تاثیر بسیار مهمی داشت و پس از قیام امام حسین(ع)، ترویج دین توسط امام زین العابدین(ع) و حضرت زینب(س) باعث شد که شرایط برای فعالیت ائمه بعدی برای معرفی دین مبین اسلام فراهم شود.

موسوی با تاکید بر لزوم تبیین اهداف قیام امام حسین(ع) تصریح کرد: باید با استفاده از سیستم رسانه‌های متعدد و مختلف و از طریق رسانه‌های جمعی و منبرها، حقایق و اهداف قیام امام حسین(ع) تببین و مطالب مهم شرایط آن زمان بیان شود. 

او گفت: همچنین باید شرایط آن زمان با وضعیت امروز جامعه ما تطبیق داده شود و مشخص شود که اگر این قیام رخ نمی‌داد، چه مصیبتی به مکتب اسلام وارد می‌شد.


انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال