تفسیر قرآن معتبر و مقارن بنویسید/تعدد اول ماه با قرآن سازگار نیست

تفسیر قرآن معتبر و مقارن بنویسید/تعدد اول ماه با قرآن سازگار نیست

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه در کتابی که در حال حاضر در حال نوشتن هستم با بهره‌مندی از آیات قرآنی ثابت کردم تعدد اول ماه صحیح نیست، گفت: آیات متعددی از قرآن درخصوص هلال ماه وجود دارد.

دوشنبه 25 شهریور 1398 ساعت 2:38

، اعضای همایش بررسی دیدگاه‌های علوم قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی امروز (۲۴ شهریورماه) با آیت‌الله‌ نوری همدانی از مراجع تقلید شیعیان دیدار کردند.

آیت‌الله‌ نوری همدانی در این دیدار بیان کرد: قرآنی که در حال حاضر در دست ماست، همان قرآنی است که بر پیامبر(ص) نازل شده‌ است بدون هیچ کم و کاستی. متأسفانه در این زمینه دشمنان تهمت‌های بسیاری به شیعه زدند اما به سرانجام نرسیدند.

وی افزود: مسلمانان در این زمان قدرت بسیاری پیدا کردند و زمانی که با شبهات وارد شده به قرآن از سوی دشمنان مواجه می‌شویم با اسناد و مدارک معتبر پاسخگو خواهیم بود.

این مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر فعالیت مؤثر جامعه قرآنی در اشاعه و ترویج فرهنگ قرآن در جهان، گفت: تفسیر قرآن معتبر و مقارن و تاریخ مقارن بنویسید زیرا با وجود تفاسیر معتبر گذشتگان همچنان این نیاز حس می‌شود و کار خداپسندانه‌ای است و امیدوارم در ملاقات بعدی نتیجه اقدامات شما را ببینم.

وی یاد و خاطره مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی را گرامی داشت و افزود: وی در بیان و منش خویش حریت داشتند و امید است که راه و مشی او را ادامه دهید.

آیت‌الله‌ نوری همدانی اظهار کرد: در کتابی که در حال حاضر در حال نوشتن هستم با بهره‌مندی از آیات قرآنی ثابت کردم تعدد اول ماه صحیح نیست، آیات متعددی از قرآن در خصوص هلال ماه وجود دارد.

برگزاری همایش قرآنی

همچنین در این دیدار آیت‌الله جواد فاضل لنکرانی از برگزاری همایش قرآنی در آبان‌ ماه سال جاری خبر داد و افزود: مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در نظر دارد در اواخر آبان‌ماه سال جاری همایشی با موضوع «بررسی دیدگاه‌های قرآنی آیت‌الله فاضل لنکرانی» برگزار کند و علاوه بر آن در این همایش نظر و اهتمام علمای شیعه نسبت به قرآن کریم بررسی خواهد شد.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال