تلاشی برای برگرداندن جشنواره تئاتر خیابانی "مریوان" به جایگاه اصلی‌اش

رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور گفت: سال‌های قبل برگزیدگان جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به جشنواره فجر راه می‌یافتند اما امسال این مسئله صورت نمی گیرد و آثار برگزیده خیابانی کشور به جشنواره تئاتر خیابانی مریوان راه می‌یابند.

یکشنبه 3 شهریور 1398 ساعت 16:24

، سامان خلیلیان در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار کرد: امسال سعی کردیم که جشنواره تئاتر خیابانی را به جایگاه اصلی خود برگردانیم و بهترین و بزرگترین جشنواره تئاتر خیابانی کشور شود.

وی افزود: در این راستا برگزیدگان جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به جشنواره فجر معرفی نمی‌شوند و همه کارهای خیابانی کشور به این جشنواره راه می یابند.

رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور عنوان کرد: امسال در جشنواره مریوان در بخش بین الملل بیشترین حضور گروه های خارجی با 11 کشور را داریم و کارگاه های آموزشی کشورهای خارجی هم برگزار می شود.

وی در ادامه در مورد اعتبارات این جشنواره عنوان کرد: امسال در جلسه شورای سیاست گذاری قرار شد که بیشترین بودجه به جشنواره اختصاص یابد که یک میلیارد و 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. 

خلیلیان افزود: 500 میلیون تومان در اداره کل هنرهای نمایشی مصوب شده که به جشنواره کمک شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم مسئول تحقق مابقی مبلغ در نظر گرفته شده است.

وی ضمن تاکید بر تخصیص این اعتبار به جشنواره، تصربح کرد: اداره کل هنرهای نمایشی سهم تخصیص یافته را تأمین کرده است و می‌طلبد که اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کردستان و استانداری مابقی بودجه تعهدی را تأمین کنند.

رئیس کانون تئاتر خیابانی کشور با اشاره به اینکه هیچ بدهی از دوره‌های پیشین جشنواره باقی نمانده است، ادامه داد: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، جشنواره‌ای شناخته شده در دنیاست که در این راستا می طلبد نمایندگان، استانداری و اسپانسرهای بخش خصوصی حمایت های مادی و معنوی خود را از جشنواره لحاظ کنند.

خلیلیان در پایان یادآور شد: ما سعی کرده‌ایم که جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به عنوان یک جشنواره مادر در کشور معرفی شود که خوشبختانه این مهم محقق شده و جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به عنوان یک مرجع برای تمامی تئاترهای خیابانی کشور انتخاب شده است.

چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از یکم الی پنجم شهریورماه جاری با حضور هنرمندان و گروه‌های نمایشی ۱۷ استان کشور و ۱۱ کشور در پایتخت تئاتر خیابانی کشور (مریوان) در حال برگزاری است.

در مجموع 38 اثر به بخش نهایی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان راه یافته‌اند که 28 اثر در بخش داخلی و 10 اثر در بخش بین الملل هستند.


انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال