خانواده محور شدن فعالیت‌ها، رمز ماندگاری ارزش‌ها

خانواده محور شدن فعالیت‌ها، رمز ماندگاری ارزش‌ها

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: امروز دشمن با تمام توان بر روی فروپاشی خانواده تمرکز کرده است.

یکشنبه 6 مرداد 1398 ساعت 19:55

، حجت‌الله ناصرپور در نشست بصیرتی خانواده‌های کارکنان تیپ ۲۸۴ شهید رستمی‌ لرستان که در سالن سینمای لشکر ۸۴ برگزار شد، با اشاره به برخی از حوادث تاریخی ایران، اظهار کرد: کشور ما در اثر حوادثی مانند جنگ جهانی اول و دوم و قرارداد ترکمانچای سختی‌های فراوانی را پشت سر گذاشت.


وی با بیان این‌که همیشه سرنوشت‌ها با اراده و انگیزه رقم می‌خورد، افزود: با بررسی حوادث تاریخی و علت شکست در آن‌ها می‌بینیم که به‌علت نداشتن انگیزه، روحیه مقاومت و ظلم‌ستیزی وجود نداشته است.

ناصرپور یکی دیگر از عوامل عدم موفقیت‌ها و پیروزی‌ها در دوران شاهنشاهی را غرور کاذب دانست و گفت: در دوران مبارزات انقلابی، با راهنمایی‌ها و روشنگری‌های امام خمینی(ره) روحیه امید در مردم دمیده شد و همین روحیه باعث ایجاد انگیزه و هدف در ملت شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، در ادامه سخنان خود با اشاره به دوران دفاع مقدس، بیان کرد: با وجودی‌که ۴۵۵ شرکت از کشورهای مختلف دنیا از رژیم بعثی عراق حمایت می‌کردند و این کشور را با انواع سلاح‌های پیشرفته تا دندان مسلح کرده بودند، رزمندگان ایرانی با تکیه به قدرت خداوند و روحیه مقاومت پیروز این میدان عظیم شناخته شدند.

وی با بیان این‌که کشور ایران امروز در منطقه و دنیا به‌عنوان کشوری قدرتمند محسوب می‌شود، تصریح کرد: تلاش امروز استکبار جهانی متمرکز بر از بین بردن این قدرت است.

ناصرپور تحول در اساس فکری، عملیاتی شدن اسلام، تحول در ماهیت مبارزه و تحول در کارکرد دین را اساس قدرت کنونی جمهوری اسلامی ایران دانست و بیان کرد: تفکر و گفتمان دینی که امروزه در کشور ما حاکم است برای غرب خطرناک است؛ چراکه این اسلام به منافع آنان لطمه می‌زند.

مدیرکل حفظ آثار و نشرارزش‌های دفاع مقدس لرستان سه عامل رهبری، شریعت پویا و مردم را از عوامل ایجاد اتحاد و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و یادآور شد: در زمان حضرت موسی(ع)، فراموش کردن شعارهای انقلابی، تنبلی، کنار گذاشتن رهبری یک انسان الهی و گوساله پرست شدن و کفران نعمت کردن، باعث تضعیف انقلاب حضرت موسی(ع) شد که می‌تواند بسیار عبرت‌آموز باشد.

وی با اشاره به جبهه‌گیری‌های مختلف فرهنگی، نظامی، فکری و اقتصادی که با پیروزی انقلاب در سال ۵۷ دشمنان علیه کشورمان گرفتند، گفت: سخت‌ترین و اصلی‌ترین این جبهه‌ها خانواده است که پدر و مادران سرداران اصلی این جبهه هستند و کانون خانواده اصلی‌ترین این پایگاه است.

ناصرپور با بیان این‌که رمز ماندگاری ارزش‌ها، خانواده محور شدن همه فعالیت‌هاست، افزود: دشمن با تمام توان بر روی خانواده تمرکز کرده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان این‌که در خانواده شوهر نگهبان و زن باغبان است، گفت: اگر این باغ مشکل داشته باشد همه زندگی دچار مشکل می‌شود.

وی تکریم‌طلبی، اخم‌گریزی، تحقیرگریزی، تشویق‌طلبی، تهدیدگریزی را از ویژگی‌های عاطفی همه انسان‌ها برشمرد و گفت: حق فرزند است که پدر و مادرشان محبوب باشند و آن‌ها را دوست داشته باشند.

ناصرپور شناخت زیستی روانی، برآوردن نیازها و بهره بردن از بهترین روش‌ها را سه مؤلفه تربیت برشمرد و بیان کرد: تربیت درست فرزندان ایجاد زمینه‌ای برای کسب فضایل توسط آن‌هاست.


انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال