خاک‌سپاری پیکر احمد اقتداری در گراش

خاک‌سپاری پیکر احمد اقتداری در گراش

پیکر احمد اقتداری بنا بر وصیت خودش، در زادگاهش گِراش به خاک سپرده می‌شود.

چهارشنبه 28 فروردین 1398 ساعت 10:2

محمد ولی‌زاده با اعلام این خبر به ایسنا گفت: دوشنبه هفته آینده (دوم اردیبهشت‌ماه) مراسم تشییع پیکر احمد اقتداری در مرکز دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی برگزار می‌شود و پیکر او سه‌شنبه صبح (سوم اردیبهشت‌ماه) به زادگاهش گراش (در استان فارس) منتقل می‌شود تا در آن‌جا به خاک سپرده شود.

او با بیان این‌که جزییات مراسم تشییع و خاک‌سپاری این چهره فقید متعاقبا اعلام خواهد شد اظهار کرد: احمدخان دو وصیت داشت که در هر دو به گراش توجه کرده بود. همچنین خواسته بود مراسمش ساده برگزار شود.

احمد اقتداری مشهور به «پدر مطالعات خلیج فارس» صبح امروز (سه‌شنبه ۲۷ فروروین‌ماه) در سن ۹۴ سالگی در بیمارستان آسیا در تهران درگذشت.

او متولد سال ۱۳۰۴ در استان فارس، استاد دانشگاه، نویسنده، وکیل دادگستری، مورخ و جغرافیدان بود.

اقتداری حدود ۴۰ کتاب و بیش از یکصد مقاله علمی به چاپ رسانده است. در میان آثار او از تصحیح و همت گماردن به انتشار دیوان اشعار شاعران، ترجمه آثار تحقیقی نویسندگان و پژوهشگران غیرایرانی تا چاپ قصه‌های مثنوی، منطق‌الطیر و هزار و یک شب و همچنین تحقیقات علمی در زمینه لهجه‌شناسی، زبان و فرهنگ مناطق مختلف کشور دیده می‌شود.

از جمله کتاب‌های او به «خلیج فارس از دیرباز تا کنون»، «بندرعباس و خلیج فارس»، «صید مروارید در خلیج فارس»، «تاریخ مسقط و عمان و بحرین و روابط آن با ایران» و «سرگذشت کشتیرانی ایران» می‌توان اشاره کرد.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال