رنجبرزاده: اثر تاریخی فرهنگی یخچال میرفتاح ملایر به دلیل سیل تخریب شد

رنجبرزاده: اثر تاریخی فرهنگی یخچال میرفتاح ملایر به دلیل سیل تخریب شد

یک عضو مجمع نمایندگان استان همدان با بیان این که بیش از ۳۲۹۳ میلیارد تومان خسارت به این استان بر اثر سیل وارد شده است گفت که اثر تاریخ فرهنگی یخچال میر فتاح در ملایر به دلیل سیل تخریب شد.

دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 19:4

، اکبر رنجبرزاده در جلسه علنی امروز (یکشنبه) در جریان بررسی ابعاد سیل اخیر گفت: علی رغم اقدامات صورت گرفته و همکاری مردم اما گلایه‌مندی‌ها زیاد است؛ چون پیش بینی‌های لازم در جهت پیشگیری انجام نشده و همه توجه برای مدیریت خشکسالی بوده است که اکنون بعد از وقوع سیل کشاورزان و روستاییان با مشکلات زیادی مواجه شدند.

وی با بیان اینکه استان همدان سومین استان پربارش کشور بود افزود: با توجه به تلاش دستگاه‌های اجرایی بخش خصوصی و پای کار آمدن مردم کمترین آسیب وارد شد اما از لحاظ مالی بیش از ۳۲۹۳ میلیارد تومان خسارت به این استان تحمیل شد.

نماینده اسدآباد خسارات وارده به ابنیه و راههای مواصلاتی را ۸۰ میلیارد تومان عنوان و خاطر نشان کرد: بیش از ۱۵۰۰ رأس دام تلف شد ۵ نفر جان خود را از دست دادند و اثر تاریخی فرهنگی یخچال میرفتاح ملایر تخریب شد. همچنین بیش از ۸۰۰۰ واحد مسکونی تخریب یا دچار آسیب جدی شد.

به گفته‌ی وی باید در آینده در جهت مقاوم‌سازی خانه‌ها و آزادسازی حریم رودخانه‌ها حرکت کرد. ضرورت دارد که دستگاه‌های اجرایی در مقطع فعلی با سرعت بیشتر به مردم کمک کردند و اولویت را در اسکان مردم قرار دهند و پرداخت خسارت به کشاورزان هم در اسرع وقت انجام شود.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال