رونمایی از تندیس حسین محجوبی و جشن امضای کتاب «روزگار محجوب»

رونمایی از تندیس حسین محجوبی و جشن امضای کتاب «روزگار محجوب»

مراسم رونمایی از تندیس حسین محجوبی و جشن امضای کتاب «روزگار محجوب»، عصر جمعه ۱۲ مهر با حضور هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان برگزار شد.

یکشنبه 14 مهر 1398 ساعت 0:29

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، مراسم رونمایی از تندیس حسین محجوبی و جشن امضای کتاب «روزگار محجوب»، عصر جمعه ۱۲ مهرماه در خانه محجوبی‌ها برگزار شد.

تندیس حسین محجوبی توسط علیرضا آسانلو هنرمند مجسمه ساز خلق شده بود و کتاب «روزگار محجوب» به کوشش امیر سقراطی نگارش شده است.

کتاب «روزگار محجوب» شامل روز شمار زندگی حسین محجوبی و مجموعه مقالات این هنرمند است که در ۱۲۸ صفحه منتشر شده، امیر سقراطی هنرمند و پژوهشگر هنری کار پژوهش و تدوین این کتاب را انجام داده و مدیر اجرایی آن نیز برعهده سعید محجوبی بوده است.

علیرضا آسانلو در این مراسم، تندیسی از حسین محجوبی را رونمایی کرد که این اثر هنری از جنس برنزی با حال و هوا و میمیک و دست محجوبی همگام بود. این هنرمند پیش از این نیز تندیس هایی از ملک‌الشعرای بهار، عزت‌الله انتظامی، غلامحسین امیرخانی، مرتضی ممیز، جلیل شهناز، پروفسور رضا، پروفسور گنجی، عباس کیارستمی، سلمان هراتی، ضیاءالدین امامی و ... را خلق کرده که در اماکن فرهنگی، هنری و دانشگاهی نصب شده‌اند.

این مراسم با حضور هنرمندان و مدیران فرهنگی چون یدالله کابلی، احمد مسجد جامعی، شهلا حبیبی، حسینعلی ذابحی، رضا نامی، مجید رجبی معمار، خسرو سینایی، تاها بهبهانی و... به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس خانه محجوبی ها برگزار شد.

کد خبر 4737407

ثبت نظر

ارسال