طیبی: آن چه در حوزه قرآن شعار می‌دهیم باید در حوزه عمل و اداره جامعه پیاده کنیم

طیبی: آن چه در حوزه قرآن شعار می‌دهیم باید در حوزه عمل و اداره جامعه پیاده کنیم

رئیس جهاد دانشگاهی در حاشیه بازدید از بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن گفت: باید بتوانیم آن چه را در حوزه قرآن شعار می‌دهیم در حوزه عمل و اداره جامعه به منصه ظهور برسانیم.

پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 22:40

حمیدرضا طیبی در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با تاکید بر این موضوع که در فرصت کوتاهی که از نمایشگاه بازدید کردیم و چند غرفه را مشاهده کردم مثل همه سال‌ها نمایشگاه با شور و شعف خوبی در حال برگزاری است، اظهار کرد: شعار نمایشگاه "قرآن، معنای زندگی" است که این یک شعار بسیار مهم و کارآمد در زندگی ما است.

وی خاطرنشان کرد: نکته‌ای که در رابطه با این شعار باید به آن توجه کنیم این است که آن چه را در حوزه شعار می‌دهیم، باید بتوانیم به صورت عملیاتی در اداره جامعه پیاده کنیم و یک جامعه نمونه بر اساس آموزه‌های قرآنی بسازیم. جامعه‌ای مدرن و پیشرفته و این جامعه از طریق عمل به آموزه‌های قرآن حاصل می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی یادآور شد: متأسفانه در برخی از موارد در حوزه عمل به قرآن دچار مشکل هستیم. مشکل این است که به آموزه‌های قرآنی گوش نمی‌دهیم اگر بدانیم که کل جهان قدرت خداوند است و خداوند علمش را در جهان به مرحله عمل درآورده است و ما مسلمانان باید به دنبال این باشیم که علم و دانش خود را بر اساس آموزه‌های قرآن بالا ببریم به سعادت و رفاه می‌رسیم و می‌توانیم این سعادت و رفاه را در خدمت به بشریت به کار بگیریم.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن تا چهارم خردادماه در مصلای امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال