قطاری که نیم ساعته شما را به شمال می‌رساند

قطاری که نیم ساعته شما را به شمال می‌رساند

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی از بهره برداری از نخستین تارنمای روستایی کشور در چمستان خبر داد.

دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 11:30

، علی اسماعیلی در دومین همایش بزرگداشت روز مجلس در شهرستان نور  با بیان اینکه هدف مدیران حفظ  و حراست محیط زیست و آب و خاک و دریا و آب بندان و جنگل است، اظهارکرد: در همین راستا نخستین حرکت برای آغاز مطالعه و بردن این پروژه در جدول 20 و 19 بودجه کشور برای فاضلاب شهر نور ، رویان و ایزدشهر و امیرآباد در دوره خدمتگذاری آغاز شده است.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه از آزادسازی و زیبا سازی سواحل نور ، رویان و ایزدشهر و امیرآبادسخن گفت و افزود: تصویب طرح منطقه ویژه اقتصادی و گردشگری در شهرستان نور در کمیسیون اقتصادی و صحن علنی مجلس و شورای برنامه ریزی استان مازندران و همچنین کلنک بیمارستان 160 تختخوابی بعد از 40 سال نیز انجام شد.

اسماعیلی در ادامه از تفکر خط ریلی تهران به شمال از مسیر بلده خبر داد و تاکید کرد: با راه اندازی این خط ریلی که در حال آماده سازی ساز و کار آن نیز هستیم فاصله تهران  به شمال به نیم ساعت کاهش پیدا می‌کند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سومین بخش از توسعه پایدار اصل ارتباطات و تکنولوژی ارتباطات است ،تصریح کرد: نخستین و بزرگ ترین پروژه تارنمای روستایی کشور در بخش چمستان  بهره برداری خواهد رسید و درآینده نزدیک این پروژه در 8 روستای بخش مرکزی نیز افتتاح خواهد شد.

وی آینده اقتصاد شهرستان را اقتصاد مجازی دانست و افزود: با تحت پوشش قرار دادن فیبر نوری در تمامی شهرستان نورآینده این شهرستان پایه تجارت الکترونیک ، شهروند الکترونیک ودولت الکترونیک خواهد بود.

حجت الاسلام احمدی، امام جمعه نوز نیز با اشاره به اینکه مجلس در راس همه امور قرار دارد، تصریح کرد: سرنوشت یک کشور به مجلس برمی گردد زیرا تمامی خواسته های به حق مردم باید در مجلس تعیین و تکلیف شود،کارنمایندگان در جهت تصویب قوانینی که به نفع جامعه و برای پیشرفت این کشورباشد، بسیار دشوارو حساس است.

وی در ادامه با بیان اینکه استیضاح و سوال حق مجلس است، تاکید کرد: استیضاح باید در جای خود برای مسائل نظام انجام شود،چون مدیر ضعیف و مسئولی که اراده برنامه ریزی ندارد در این کشور جایی ندارد. نمایندگانی که در عزل و نصب ها دخالت دارند باید افرادی را که بتوانند گره ای از مشکلات شهرستان را بازکرده و گام های مثبت بردارند بر سر پست ها قرار دهند.

حجت الاسلام احمدی با اشاره به اینکه استان مازندران دارای تمامی ظرفیت ها ویژه است، یادآورشد: اتحاد بزرگان استان با یکدیگر و ارتقا مدیران در بالا ترین سطح کشور می تواند نقطه پرش بزرگان مازندران در قامت وزارت باشد و این استان کمبودی به نسبت دیگر استان های کشور ندارد .

علی شادمان، فرماندار شهرستان نور با تاکید بر اینکه این شهرستان در حوزه های توسعه و اجرایی به طور جدی عقب ماندگی های تاریخی دارد، افزود: با وجود تمامی تلاش‌ها مدیران گذشته مشکلات جدی در این شهرستان خودنمایی می‌کند.

وی  بیان اینکه دولت در سخت ترین شرایط اقتصادی قرار دارد، یادآورشد: حدود پنج ماه پیش دولت تورم 40 درصدی را به کمتر از 10 درصد رساند و رشد منفی اقتصادی را به حدود 7 بهبود بخشید، باید در حمایت از این دولت گام های جدی برداشته شود.
انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال