نشست هم‌اندیشی «طنین کربلا در گوش زمان با نگاهی به نقش حضرت زینب (س)» برگزار شد

نشست هم‌اندیشی «طنین کربلا در گوش زمان با نگاهی به نقش حضرت زینب (س)» برگزار شد

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: پیام مهم عاشورا، عزت آفرینی و پایمردی است.

سه شنبه 26 شهریور 1398 ساعت 12:15

، دکتر علی باقر طاهری‌نیا در نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه لرستان با موضوع «طنین کربلا در گوش زمان با نگاهی به نقش حضرت زینب (س)»، اظهار کرد: نقش مهم و اثرگذار حضرت زینب(س) این بود که براساس گفتگوها، مناظره‌ها و خطابه‌هایی که ایراد فرمودند، اجازه ندادند پیام قیام عاشورا از بین برود یا توسط اطرافیان یزید، این پیام تحریف شود. پیام مهم عاشورا، عزت آفرینی و پایمردی است و نقش حضرت زینب(س) در حفظ و انتقال این پیام در همان مقطع زمانی وقوع قیام، یک نقش بسیار مهم و اساسی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: سیاست بازان دنیاطلب، اجازه ندادند پیام واقعه مهم غدیر در همان زمان خودش، منتقل شود و اینگونه شد که در اصطلاح، غدیر در غدیر ماند ولی در زمان عاشورا، پیام عاشورا توسط حضرت زینب (س) در همان مقطع زمانی، حفظ و منتقل شد.

طاهری‌نیا اضافه کرد: خواص زیرک و دنیاطلب، با تاکتیک‌هایی همچون منع اجازه حدیث و منع وصیت، اجازه ندادند پیام مهم غدیر در همان زمان خودش به اکثریت توده مردم برسد.

وی بیان کرد: اگر حضرت زینب (س) نبود به طور حتم، پیام عاشورا و کربلا توسط یزیدیان، تحریف می‌شد.واقعه عاشورا و کربلا، یک واقعه معمولی در تاریخ نیست؛ بلکه در هر زمانی باید پیام‌های عاشورا را مرور کرد و از آنها درس آموخت.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال