نقاط حادثه خیز بازار تاریخی اراک رفع می شود

نقاط حادثه خیز بازار تاریخی اراک رفع می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: رفع خطر 5 نقطه حادثه خیز به جهت جلوگیری از ریزش و یا آسیب های احتمالی در فصل زمستان طی چند روز آینده انجام می گیرد.

سه شنبه 27 آذر 1397 ساعت 22:8

، علیرضا ایزدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته مرمت اصولی راسته های اصلی بازار و 112 طاق این مجموعه انجام شده، اما اداره کل به این میزان از مرمت قانع نخواهد بود و نگهداری از این ثروت ملی همواره در دستور کار خواهد بود.

وی افزود: با توجه به شروع فصل زمستان، با اعزام تیم کارشناسی به بازار، پنج نقطه حادثه خیز در این مجوعه شناسایی شد که طی چند روز آینده با داربست بندی و تخته ریزی از خطرات و آسیب های احتمالی مصون می شوند.

ایزدی اظهار کرد: ورودی سرای نو، بالکن سرای اکبریان، ورودی سرای اکبریان، طاق میانی تیمچه اکبریان و بالکن سرای گلشن، پنج نقطه ای هستند که طی چند روز آینده در برابر خطرات احتمالی، ایمن می شوند.

وی گفت: شهرداری، راه و شهرسازی، اوقاف و هیئت امنا بازار هر یک به اندازه میراث فرهنگی در برابر بازار مسوول است و می بایست در این خصوص وظایف خود را انجام دهند چراکه در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی، هیچ فرد و دستگاهی نمی تواند به صورت منفرد پاسخگوی افکار عمومی باشد.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال