نقش لشکر ۸۴ پیاده لرستان در دفاع مقدس بررسی می‌شود

نقش لشکر ۸۴ پیاده لرستان در دفاع مقدس بررسی می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان گفت: بخشی از دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان را به بررسی نقش این لشکر ۸۴ همیشه پیروز و یگان‌های تابعه آن اختصاص داده‌ایم.

سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 20:45

، حجت‎الله ناصرپور در دیدار با مراد خوش‌کنار، فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ ارتش لرستان ضمن قدردانی از زحمات یگان‌های ارتش در استان لرستان به خاطر حفاظت از اماکن مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس این استان بیا کرد: لشکر ۸۴ لرستان ماشین‌آلات سنگین را برای حمل‌ونقل ادوات نظامی مانند توپ، تانک و نفربر به محل تپه شهدای گمنام خرم‌آباد، در اختیار اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان قرار داد.


وی با اشاره به تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان، گفت: لشکر ۸۴ لرستان در دوران دفاع مقدس در اکثر عملیات‌های مهم حضوری مؤثر داشته است که بخشی از دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان را به بررسی نقش این لشکر همیشه پیروز و یگان‌های تابعه آن اختصاص داده‌ایم. برای بررسی نقش لشکر ۸۴ لرستان در دوران دفاع مقدس تیم پژوهشی از کارکنان توانمند این لشکر و همچنین کارشناسان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تشکیل می‌شود که این کار پژوهشی را پیش ببرند.

در این دیدار مراد خوش‌کنار، فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۸۴ ارتش لرستان نیز ضمن بیان رشادت‌های لشکر ۸۴ در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس، یادآور شد: ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان باعث ماندگاری و انتقال آن‌ها به نسل‌های آینده می‌شود. برای تدوین دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان، به‌ویژه بررسی نقش لشکر ۸۴ و واحدهای تابعه آن، در دوران جنگ تحمیلی، از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و با تمام توان و امکانات در این زمینه با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان همکاری خواهیم کرد.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال