نمایش و نقد فیلم«کربلا جغرافیای یک تاریخ»

نمایش و نقد فیلم«کربلا جغرافیای یک تاریخ»

برنامه‌ی این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش و نقد فیلم مستند داستانی«کربلا جغرافیای یک تاریخ» به کارگردانی «داریوش یاری»اختصاص یافته است.

یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 21:52

به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم از ساعت ۱۷:۳۰ عصر روز دوشنبه ۲۵ شهریورماه ۹۸ در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور داریوش یاری (نویسنده و کارگردان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها) و عزیزالله حاجی‌مشهدی(منتقد میهمان) مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

این مستند داستانی ترکیبی از تعزیه، نقالی و انیمیشن است و کارگردان کوشیده از تکنیک‌های مختلف بصری برای روایت حادثه عاشورا استفاده کند.

«کربلا جغرافیای یک تاریخ» در بخش نخست، مروری مستندگونه بر حرکت حماسی امام حسین(ع) از ابتدا تا شهادت در روز عاشورا دارد و در بخش بعدی، چگونگی عزاداری ماه‌ محرم در فرهنگ‌های مختلف را بررسی می‌کند.

شهاب حسینی راوی این مستند بوده و مجید انتظامی برای آن موسیقی متن ساخته است. بهروز مفید هم تهیه‌کنندگی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» را برعهده دارد.

عموم علاقمندان جهت تماشای فیلم «کربلا جغرافیای یک تاریخ» و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت ۱۷:۳۰ عصر دوشنبه (۲۵شهریور) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ۱۵، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند.

شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.

انتهای پیام 

ثبت نظر

ارسال