پاسخ به حاشیه‌ها

پاسخ به حاشیه‌ها

دنیای اقتصاد : آخرین قسمت سریال پرحاشیه «گاندو» دوشنبه شب روی آنتن رفت و روز گذشته عوامل این برنامه در یک نشست خبری حاضر شدند تا به ابهامات پاسخ دهند.این سریال در روزهای اخیر حاشیه‌های فراوانی را به وجود آورده بود و منتقدان معتقدند واقعیت‌ها در این سریال تحریف شده است.

چهارشنبه 19 تیر 1398 ساعت 0:35
پاسخ به حاشیه‌ها

در این نشست جواد افشار کارگردان این اثر عنوان کرد از همان اول گفتم این سریال مطالبات مردم را پیگیری می‌کند و مطالبات مردم خط و جناح نمی‌شناسد و خوشحالیم مجموعه‌ای ساختیم که ابعاد ملی بودن و اسلامی بودن دارد. از همه کسانی که در تمام دستگاه‌ها با ما بودند تشکر می‌کنم. جواد افشار هم توضیح داد که یکسری مستندات واقعی در اختیار نویسنده قرار گرفت که مدارک آن موجود است اما وظیفه نویسنده این است که این مستندات را دراماتیزه کند. کارگردان «گاندو» درباره حضور سارا خویینی‌ها در سریال و کیفیت حضورش در پایان داستان هم اظهار کرد: کاراکترهایی را رفته‌رفته حذف کردیم. ما از اول شخصیت‌هایی را به هم می‌چسباندیم که همان تخیل بود تا به شخصیت اصلی یعنی جیسون برسیم. حضور کاراکتر «مرجان» در آن میهمانی هم از سر ذکاوت و شک بود همان‌طور که مایکل و فرزانه شک کردند. افشار درباره انتقادات و فشارهای دولت نسبت به این سریال هم گفت: این اشتباهی بود که از سوی آنها رخ داد و باعث شد برخی دیالوگ‌ها که اتفاقا به نفع دولت بود حذف شود. سال‌ها پیش در همین دولت سریالی به اسم «عالیجناب» ساخته شد و شخص رئیس‌جمهور را هم نشان دادند. چرا آنجا کسی صدایش درنیامد؟ ما نه خلاف کرده‌ایم نه کسی را زیر سوال برده‌ایم این کار باعث شد خودشان بیشتر زیر سوال بروند.

 آرش قادری نویسنده فیلمنامه «گاندو» هم درباره اینکه داستان این سریال بر اساس تخیل بوده یا واقعیت گفت: ما پرونده واقعی داشتیم که صد در صد به آن وفادار بودیم اما قرار نبود مستند بسازیم. بنابراین نیاز به داستان داشتیم. درباره پرونده جیسون از لحظه شناسایی یا دستگیری مو به مو بر اساس واقعیت بود. اداره امنیتی این‌طور نیست که چیزی را تعریف کنند و شما اجرا کنید. ارتباط دادن این خرده‌پرونده‌ها بر اساس تخیل بوده است حتی نحوه دستگیری و رفت و آمد او در خیابان همان چیزی است که در پرونده جیسون آمده است. در بخشی دیگر از این نشست مجتبی امینی تهیه‌کننده «گاندو» هم درباره ادامه دار بودن این سریال عنوان کرد: برنامه‌ریزی شده که فصل‌های مختلف این سریال ادامه پیدا کند. ولی شرایط سخت است و باید ظرفیت‌ها بیشتر شود. سوژه فصل‌های بعدی گاندو چندین گزینه است که به آن بپردازیم و نسبت به شرایط روز جامعه و اولویت‌های جامعه باشد.  پیام دهکردی بازیگر نقش مایکل هاشمیان هم در این برنامه گفت: وقتی اموال و کارهای مسوولان رصد می‌شود برای این است که اعتماد مردم سلب شده است. من دوست دارم گاندو همین یک فصل باشد و دیگر شاهد پاکدستی همه باشیم. گاندو برای نخستین بار گفته است می‌توانی ظاهر خوبی داشته باشی اما دزد و خائن باشی.

این مطلب برایم مفید است

ثبت نظر

ارسال