چهار فیلمی که وارد رقابت اسکار ۲۰۲۰ شدند/ از ماجرای فریده تا دختر فشن عرب

چهار فیلمی که وارد رقابت اسکار ۲۰۲۰ شدند/ از ماجرای فریده تا دختر فشن عرب

از فیلم "مونیا مدور" که درباره علاقه دختر عرب به حرفه مدلینگ است تا "در جستجوی فریده" و "رگبار" و "شیندیسی" به اسکار ۲۰۲۰ معرفی شده‌اند.

جمعه 1 شهریور 1398 ساعت 9:28

پیش از این تنها سه کشور الجزایر، گرجستان و سوئیس نمایندگان خود را برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار انتخاب کرده بودند که تاکنون به صورت رسمی اعلام شده و سینمای ایران که یکی از ۱۵ کشورپرافتخار در این شاخه از جوایز اسکار است به عنوان چهارمین کشور با مستند "در جستجوی فریده" وارد این رقابت می‌شود.

تاکنون حضور رسمی فیلم "پاپیچا" به کارگردانی "مونیا مدور" به عنوان نماینده سینمای الجزایر، "شیندیسی" ساخته "دیتو تشینتاشادزه" از گرجستان و کمدی رومانتیک "رگبار" به کارگردانی "مایکل اشتینر" نیز از سوئیس در کنار فیلم "در جستجوی فریده" از سینمای ایران در اسکار اعلام شده است.

به گزارش ایسنا، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم خارجی که از امسال به شاخه بهترین فیلم بین‌المللی تغییر نام داده، اول اکتبر ۲۰۱۹ (۱۰ مهرماه) تعیین کرده است و هنوز بسیاری از کشورهایی که سابقه کسب جایزه در این شاخه را دارند از جمله ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، آلمان، اتریش، ژاپن، سوئد، دانمارک، مجارستان و ... نمایندگان خود را برای این جوایز انتخاب نکرده‌اند.

ثبت نظر

ارسال