کشف بقایای یک قتل‌عام در آلاسکا

کشف بقایای یک قتل‌عام در آلاسکا

باستان‌شناسان بقایای 28 جسد را در دهکده‌ای کوچک واقع در آلاسکا کشف کردند که 350 سال پیش از این در آتش سوخت و ساکنانش قتل‌ عام شدند.

سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 ساعت 17:59

و به نقل از لایو ساینس، باستان‌شناسان در کنار کشف بقایای ساکنین این روستا، نزدیک به ۶۰ هزار آثار باستانی را هم که اطلاعاتی درخصوص نحوه زندگی این افراد ارائه می‌دهد، کشف کردند.

این آثار باستانی، بقایای نقاب‌های چوبی را هم شامل می‌شود. این نقاب که نیمی از آن چهره یک مرد و نیم دیگر آن تصویر یک شیر ماهی را نشان می‌دهد، بیانگر اعتقادات مردم این دهکده است. به گفته باستان‌شناسان، آن‌ها معتقد بودند یک فرد می‌تواند گاهی به یک حیوان و یا انسان تغییر شکل بدهد.

عروسکی که با خاک سرخ رنگ‌آمیزی شده است در میان این آثار به چشم می‌خورد. عروسک و مجسمه‌های سفالی رنگین متعددی در این محل کشف شده‌اند که برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفتند که از جمله آنها به مراسم مذهبی می‌توان اشاره کرد.

خاک منجمد، از جمله دلایل اصلی است که سبب شده بیشتر این آثار باستانی علی‌رغم گذر زمان سالم باقی بمانند. گرمایش زمین به معنای آن است که خاک منجمد آب خواهد شد و بیشتر آثار باستانی درون آن در معرض از بین رفتن قرار خواهند گرفت.

این منطقه در نزدیکی شهر مدرن «کوئین‌هاگاک» در آلسکا قرار دارد.

حدود ۸۵۰ اثر کشف شده در این منطقه به شکل سه بعدی اسکن شده است و در قالب بسته‌های آموزشی برای آموزش کودکان در زمینه باستان‌شناسی مورد استفاده قرار گرفته است.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال