کوتاه از فرهنگ‌وهنر - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱

جمعه 1 شهریور 1398 ساعت 7:18

 نمایشگاه عکس «جنگ خاموش» که شامل عکس‌هایی از سیدمهدی حسینی درباره تحریم‌های دارو و دلالان دارویی در کشور است، فردا، جمعه ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.  مجموعه‌ حاضر سعی دارد نه‌تنها زندگی بیماران و دردها و رنج‌های نهانشان را به تصویر بکشد؛ بلکه قصد دارد به جریان‌های اجتماعی ایران نیز توجه داشته باشد. معضلات اجتماعی‌ که تنها یکی از جنگ‌های خاموش جامعه‌ ما در سال‌های گذشته است. این نمایشگاه تا ۳۰ شهریور در گالری محیطی خانه هنرمندان ایران برپاست.

 جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» فردا جمعه به بررسی پرونده مدیران فاسد می‌پردازد. برنامه این هفته «۳۶۰ درجه» مروری بر اتفاقات چند ماه اخیر قوه‌قضائیه از جمله تغییر ریاست آن دارد و عملکرد آن را مورد بررسی قرار می‌دهد. «۳۶۰ درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

 نمایشگاه آثار نقاشی فاطمه دیواندری با عنوان «رستا» از فردا جمعه اول شهریورماه در گالری کاما آغاز به‌کار می‌کند. دیواندری در تازه‌ترین مجموعه نقاشی خود آثاری را به نمایش درمی‌آورد که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تحت‌تاثیر سفر به قونیه خلق کرده است. در این نمایشگاه ۱۳ اثر نقاشی از این هنرمند با تکنیک اکریلیک به نمایش درخواهد آمد. نمایشگاه «رستا» تا ۷ شهریورماه در گالری کاما برپاست و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به خیابان پاسداران، گلستان دهم، پلاک ۴۴ طبقه دوم مراجعه کنند.

 حامد محمدی که کارگردانی و نویسندگی فیلم‌های سینمایی «اکسیدان»، «چهارانگشت» و نویسندگی فیلم‌های «طلا و مس» و «حوض نقاشی» را بر عهده داشته با یک سریال به شبکه نمایش خانگی می‌آید؛ این سریال «قبله عالم» نام دارد و اولین تجربه محمدی برای حضور در شبکه نمایش خانگی است. «قبله عالم» را که در مراحل پیش تولید به‌سر می‌برد حامد محمدی کارگردانی می‌کند و سرویس وی‌او‌دی‌فیلیمو نیز سرمایه گذاری آن را برعهده دارد. این سریال که فیلمنامه آن براساس طرحی از حامد محمدی نوشته شده است به تهیه‌کنندگی موسسه نمایش گستران تولید خود را پشت‌سر خواهد گذاشت.

این مطلب برایم مفید است

ثبت نظر

ارسال