یادواره ۵۳۲ شهید اسفندماه زنجان برگزار می‌شود

یادواره ۵۳۲ شهید اسفندماه زنجان برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، از برگزاری یادواره ۵۳۲ شهید اسفندماه و سومین سالگرد شهیدان داوود مرادخانی و رحمان بهرامی از شهدای مدافع حرم در زنجان خبر داد.

سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 13:25

علی کاظمی اظهار کرد: یادواره ۵۳۲ شهید اسفندماه و سومین سالگرد شهیدان داوود مرادخانی و رحمان بهرامی از شهدای مدافع حرم در زنجان هم‌زمان با ۲۲ اسفند روز گرامی‌داشت شهدا برگزار می‌شود.

وی افزود: حجت‌الاسلام بابایی از اساتید حوزه و دانشگاه، سخنران این مراسم خواهد بود. همچنین این مراسم ویژه خواهران با عنوان فاطمی باشیم نیز در همین روز از ساعت ۱۵:۳۰ در محل فاطمیه مقدسه برگزار می‌شود.

، داوود مرادخانی در اول فروردین‌ماه سال ۱۳۴۸ در تهران به دنیا آمد، ۶ ساله بود که خانواده‌اش به زنجان مهاجرت کردند، جوانی انقلابی و پرورش یافته در پایتخت شور و شعور حسینی بود. ۱۷ ساله بود که سنگر دانش را رها کرد تا عازم جبهه نبرد با بعثیان شود، سرزمین‌های غرب و جنوب ایران، شرق دجله و هورالعظیم قدم‌های این شهید را به خاطر دارند.

مرادخانی در میدان نبرد در عملیات والفجر ۱۰ در حلبچه مجروح شد و به درجه جانبازی نائل آمد. در سال ۶۵ به عنوان بسیجی داوطلب به جبهه رفت و در سال ۶۶ وارد سپاه پاسداران شد و در ۲۷ دی‌ماه سال ۱۳۶۷ ازدواج کرد و حاصل ۲۷ سال زندگی مشترک‌شان دو دختر بود.

سرهنگ پاسدار داوود مرادخانی در ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ به آرزوی دیرینه‌اش دست یافت و در سوریه به وصال معبود رسید و حسین‌وار در راه دفاع از حریم زینبی به هم‌رزمان شهیدش پیوست.

رحمان بهرامی بیستم فروردین ۱۳۴۷ در روستای طهماسب‌آباد سلطانیه در خانواده‌ای پاک و روستایی به دنیا آمد. وی در سال ۱۳۵۹ هنگامی که سیزده ساله بود، مدرسه را رها کرد و عازم جبهه نبرد حق علیه باطل شد، رحمان این نوجوان مومن که احترامش به بزرگ‌ترها مثال‌زدنی و تواضعش در برابر کوچک‌ترها ستودنی بود، هرگز از جبهه‌ها مگر برای مدت کوتاهی بازنگشت تا حتی یک وجب از خاک پاک ایران اسلامی به دست دشمن نیافتد.

با پایان جنگ تحمیلی، رحمان اوقاتش را صرف فقرا و نیازمندان کرد و این مدافع حرم در ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ در راه دفاع از حریم ولایت به شهادت رسید و در محل زندگیش در گلزار شهدای خرم‌دره به خاک سپرده شد.


انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال