همسر زنده یاد دهلوی مهمان «خنیاگران» رادیو فرهنگ

همسر زنده یاد دهلوی مهمان «خنیاگران» رادیو فرهنگ

برنامه «خنیاگران» شنبه دوم آذر میزبان سوسن اصلانی همسر زنده یاد حسین دهلوی می شود که به موضوع بررسی آثار مکتوب استاد دهلوی اختصاص دارد.

شنبه 2 آذر 1398 ساعت 18:35

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، آثار مکتوب زنده یاد حسین دهلوی در گفتگو با سوسن اصلانی همسر آن استاد فقید در برنامه «خنیاگران» شنبه ۲ آذر بررسی می شود.

حسین دهلوی موسیقی‌دان، ‌آهنگساز و رهبر ارکستر علاوه بر نواختن سازهای مختلف و رهبری ارکستر، کتاب‌هایی نیز در حوزه موسیقی تالیف کرده است که از جمله آن می‌توان به «آموزش تمبک»، «شراب عشق: برای آواز و ارکستر مضرابی»، «فانتزی برای تار و ارکستر» و «پیوند شعر و موسیقی آوازی» اشاره کرد که جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی در بخش هنر را به خود اختصاص داد، این کتاب حاصل بیش از ۴۰ سال تجربه دهلوی در تلفیق موسیقی با شعر ایرانی است که به شیوه‌ای علمی و متدیک فرایند کار را توضیح می‌دهد.

برنامه «خنیاگران» کاری از گروه کتاب رادیو فرهنگ است که پژوهش های مکتوبی را که در حوزه موسیقی صورت گرفته است، معرفی می کند. این برنامه با حمایت معنوی موزه موسیقی تهیه و تدوین می شود.

«خنیاگران» با اجرای بردیا حسام، تهیه کنندگی فریده گودرزی و با مشاوره از زهرا حبیبی زاد هر شنبه ساعت ۲۰:۳۰ روی موج اف ام ریف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

کد خبر 4778524
عطیه موذن

ثبت نظر

ارسال